ΓΡΑΦΕΣ ΣΕ ΜΟΡΦΗ PDF

Υποστήριξη και συζήτηση στα Ελληνικά.
311957
Posts: 1
Joined: Thu Aug 18, 2011 12:51 pm

ΓΡΑΦΕΣ ΣΕ ΜΟΡΦΗ PDF

Post by 311957 »

Κωστα σε χιρετώ. Είμαι ο Χρήστος Ολύμπιος από την Κύπρο, που βρεθήκαμε πριν μερικά χρόνια οικογενειακώς. Ελπίζω να είστε όλοι καλά. Θα ήθελα να σε ρωτήσω άν οποιεσδήτε από τις γραφές (κυρίως Ελληνικές) υπάρχουν σε μορφή PDF.
ο Κύριος να σε ευλογεί
csterg
Site Admin
Posts: 8627
Joined: Tue Aug 29, 2006 3:09 pm
Location: Corfu, Greece
Contact:

Re: ΓΡΑΦΕΣ ΣΕ ΜΟΡΦΗ PDF

Post by csterg »

Καλημέρα Χρήστο,
είμαστε όλοι καλά, ευχαριστώ, ελπίζω και εσείς.
Δεν έχω άμεσα αυτό που μου ζητάς, αλλά είναι πολύ εύκολο να το φτιάξεις μόνος σου.
Μέσα από το theWord κάνε copy/paste το κείμενο που θες στο Word και στη συνέχεια κάνε Save As σε μορφή PDF (υποστηρίζεται από το Word 2010). Αν εχεις κάποια παλαιότερη έκδοση του Word, μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποιον PDF Printer όπως το PDF995. Επίσης μπορείς να χρησιμοποιήσεις το OpenOffice Write αντί του Word που είναι δωρεάν,
Χαιρετίσματα,
Κώστας
thanasisglt
Posts: 2
Joined: Fri Aug 10, 2012 1:26 am

Re: ΓΡΑΦΕΣ ΣΕ ΜΟΡΦΗ PDF

Post by thanasisglt »

Γεια σας,
Γνωρίζει κάποιος αν μπορούμε να βρούμε την Αγία Γραφή του Ν.Βάμβα σε μορφή pdf? ή και word έτσι ώστε να γίνει μετατροπή σε pdf.
Έκανα αναζήτηση στο internet και βρήκα ένα μόνο site που το είχε. Για να το κατεβάσεις σε πετάει σε άλλες σελίδες και ζητάει αριθμό πιστωτικής αλλά δεν το εμπιστεύομαι.
Μέσα από το πρόγραμμα the word επειδή είναι όλα χωρισμένα είναι δύσκολο να τα κάνεις όλα αντιγραφή σε ένα word και μετά να το μετατρέψεις, αν και ψάχνω να βρω τη γραφή όπως είναι τυπωμένη.
Ευχαριστώ.
csterg
Site Admin
Posts: 8627
Joined: Tue Aug 29, 2006 3:09 pm
Location: Corfu, Greece
Contact:

Re: ΓΡΑΦΕΣ ΣΕ ΜΟΡΦΗ PDF

Post by csterg »

Είναι πολύ εύκολο μέσα από το theWord να αντιγράψεις όλη την Γραφή στο Word.
Το παράθυρο Copy Verses (F5) δίνει αυτή τη δυνατότητα,
Κώστας
thanasisglt
Posts: 2
Joined: Fri Aug 10, 2012 1:26 am

Re: ΓΡΑΦΕΣ ΣΕ ΜΟΡΦΗ PDF

Post by thanasisglt »

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.
Θα το δοκιμάσω με το F5 να δω τι μπορώ να κάνω.
Υπάρχει κάποια επιλογή να μου βγάζει και τις παραπομπές έτσι όπως ειναι τυπωμένο το βιβλίο?
Ευχαριστώ.
csterg
Site Admin
Posts: 8627
Joined: Tue Aug 29, 2006 3:09 pm
Location: Corfu, Greece
Contact:

Re: ΓΡΑΦΕΣ ΣΕ ΜΟΡΦΗ PDF

Post by csterg »

Όχι, οι παραπομπές δεν μπορούν να μπουν έτσι
Post Reply